Ιστορικό

Ο μη κερδοσκοπικός Συνεταιρισμός περιορισμένης ευθύνης με την επωνυμία: «ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ – Οργανισμός Συλλογικής Διαχείρισης Πνευματικών Δικαιωμάτων Διευθυντών Φωτογραφίας, Σκηνογράφων, Επεξεργαστών Τελικής Σύνθεσης (Μοντέρ), Ηχοληπτών, Ενδυματολόγων, ιδρύθηκε το 1994 βάσει του Ν. 2121/93 άρθρο 34 παρ. 2 και λειτουργεί ως οργανισμός συλλογικής διαχείρισης.

 

Σκοπός του Συνεταιρισμού είναι η διαχείριση και προστασία των περιουσιακών πνευματικών δικαιωμάτων των μελών του.

 

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ Δ.Σ.

 

13/12/1994 – 11/7/1997   
   
Πρόεδρος Σμαραγδής Νίκος
Αντιπρόεδρος Καραγιάννης Σπύρος
Γεν. Γραμματέας Χαλκιάς Αντώνης
Ταμίας Αθανασόπουλος Δημήτρης
Μέλη Μπαρδάκος Τάκης
  Κουμουνδούρος Τάκης
   
   
   
4/8/1997 – 20/6/1999   
   
Πρόεδρος Καραγιάννης Σπύρος
Αντιπρόεδρος Αλεξάκης Τάσος
Γεν. Γραμματέας Σαντατσόγλου Χρίστος
Ταμίας Καραδήμος Γιώργος
Μέλη Αθανασόπουλος Δημήτρης
  Κατσένης Γιώργος
   
   
23/6/1999 – 6/7/2001   
   
Πρόεδρος Καραγιάννης Σπύρος
Αντιπρόεδρος Νούνεσης Σπύρος
Γεν. Γραμματέας Ασβεστά Λία
Ταμίας Καραδήμος Γιώργος
Μέλη Αθανασόπουλος Δημήτρης
  Κατσένης Γιώργος
   
   
   
14/10/2001 – 27/5/2003   
   
Πρόεδρος Καραγιάννης Σπύρος
Αντιπρόεδρος Νούνεσης Σπύρος
Γεν. Γραμματέας Κατσένης Γιώργος
Ταμίας Καραδήμος Γιώργος
Μέλη Αθανασόπουλος Δημήτρης
  Ασβεστά Λία
   
   
   
28/7/2003 – 2/10/2003   
   
Πρόεδρος Νούνεσης Σπύρος
Αντιπρόεδρος Αθανασόπουλος Δημήτρης
Γεν. Γραμματέας Κατσένης Γιώργος
Ταμίας Καραδήμος Γιώργος
Μέλος Μπαράτση Αριστέα
   
   
   
27/10/2003 – 9/12/2004   
   
Πρόεδρος Νούνεσης Σπύρος
Αντιπρόεδρος Κριαράκης Γιάννης
Γεν. Γραμματέας Κατσένης Γιώργος
Ταμίας Δάφνος Προκόπης
Υπεύθυνη Δημ. Σχέσεων & Τύπου Δαπόντε Χρύσα
Υπεύθυνος Ακίνητης Περιουσίας Οργανισμού Παπαδημητρίου Πάνος
Μέλος Αλεξάκης Τάσος
   
   
   
17/12/2004 – 26/1/2005   
   
Πρόεδρος Νούνεσης Σπύρος
Αντιπρόεδρος Κριαράκης Γιάννης
Γεν. Γραμματέας Σμαραγδής Νίκος
Ταμίας Δάφνος Προκόπης
Υπεύθυνη Δημ. Σχέσεων & Τύπου Δαπόντε Χρύσα
Υπεύθυνος Ακίνητης Περιουσίας Οργανισμού Παπαδημητρίου Πάνος
Μέλος Ζωγράφος Τάσος
   
   
   
17/2/2005 – 1/12/2005   
   
Πρόεδρος Σμαραγδής Νίκος
Αντιπρόεδρος Αθανασόπουλος Μαρίνος
Γεν. Γραμματέας Παπαδημητρίου Πάνος
Ταμίας Δρακουλαράκος Γιάννης
Υπεύθυνη Ακίνητης Περιουσίας Οργανισμού Δημητριάδη Μαρία
Μέλη Ζωγράφος Τάσος
  Κριαράκης Γιάννης
   
   
11/12/2005 έως 17/2/2008  
   
Πρόεδρος Σμαραγδής Νίκος
Αντιπρόεδρος Αθανασόπουλος Μαρίνος
Γεν. Γραμματέας Παπαδημητρίου Πάνος
Ταμίας Δρακουλαράκος Γιάννης
Υπεύθυνη Ακίνητης Περιουσίας Οργανισμού Δημητριάδη Μαρία
Μέλη Ζωγράφος Τάσος
  Κουμουνδούρος Τάκης
   
   
   
18/2/2008 έως 24/9/2008  
   
Πρόεδρος Σμαραγδής Νίκος
Αντιπρόεδρος Παπαδημητρίου Νίκος
Γεν. Γραμματέας Ζωγράφος Τάσος
Ταμίας Ζωϊοπούλου Γιούλα
Μέλη Γιαννούλης Σταμάτης
  Δαποντέ Χρύσα
                                                             Δρακουλαράκος Γιάννης
  Παπαδημητρίου Πάνος
  Τσιτσόπουλος Γιάννης
   
   
   
26/09/2008 έως 12/11/2008  
   
Πρόεδρος Ζωγράφος Τάσος
Αντιπρόεδρος Παπαδημητρίου Νίκος
Γεν. Γραμματέας Σακκελαρίου Αθηνά
Ταμίας Ζωϊοπούλου Γιούλα
Μέλη Γιαννούλης Σταμάτης
  Δαποντέ Χρύσα
                                                             Δρακουλαράκος Γιάννης
  Παπαδημητρίου Πάνος
  Τσιτσόπουλος Γιάννης
   
   
   
13/11/2008 έως 21/11/2010  
   
Πρόεδρος Παπαδημητρίου Πάνος
Αντιπρόεδρος Παπαδημητρίου Νίκος
Γεν. Γραμματέας Σακκελαρίου Αθηνά
Ταμίας Ζωϊοπούλου Γιούλα
Υπεύθυνοι Δημ. Σχέσεων Ζωγράφος Τάσος
  Δαπόντε Χρύσα
Υπεύθυνος Ακίνητης Περιουσίας Γιαννούλης Σταμάτης
Μέλη Δρακουλαράκος Γιάννης
  Τσιτσόπουλος Γιάννης
   
   
   
9/12/2010 έως18/7/2011  
   
Πρόεδρος Παπαδημητρίου Πάνος
Αντιπρόεδρος Παπαδημητρίου Νίκος
Γεν. Γραμματέας Κριαράκης Γιάννης
Ταμίας Αρβανίτη Μάχη
Υπεύθυνος Ακίνητης Περιουσίας Κριαράκης Γιάννης
Μέλη Αθανασόπουλος Μαρίνος
  Δασκαλοθανάσης Γιάννης
  Δρακουλαράκος Γιάννης
  Ζουράρη Κατερίνα
  Σμαραγδής Νίκος
   
   
   
19/7/2011 έως 12/07/2012  
   
Πρόεδρος Παπαδημητρίου Πάνος
Αντιπρόεδρος Παπαδημητρίου Νίκος
Γεν. Γραμματέας Κριαράκης Γιάννης
Ταμίας Αρβανίτη Μάχη
Υπεύθυνος Ακίνητης Περιουσίας Κριαράκης Γιάννης
Μέλη Γρίβας Αλέξης
  Δασκαλοθανάσης Γιάννης
  Δρακουλαράκος Γιάννης
  Ζουράρη Κατερίνα
  Σμαραγδής Νίκος
   
   
   
06/09/2012 έως 03/11/2013  
   
Πρόεδρος Παπαδημητρίου Πάνος
Αντιπρόεδρος Παπαδημητρίου Νίκος
Γεν. Γραμματέας Ζουράρη Κατερίνα
Ταμίας Αρβανίτη Μάχη
Μέλη Γρίβας Αλέξης
  Δασκαλοθανάσης Γιάννης
  Δρακουλαράκος Γιάννης
  Κριαράκης Γιάννης
  Σμαραγδής Νίκος
   
   
   
   
   
19/11/2013 – 6/11/2016   
   
Πρόεδρος Παπαδημητρίου Παναγιώτης
Αντιπρόεδρος Παπαδημητρίου Νικόλαος
Γεν. Γραμματέας Ζουράρη Κατερίνα
Ταμίας Αρβανίτη Ανδρομάχη
Μέλη Κριαράκης Ιωάννης
  Δασκαλοθανάσης Ιωάννης
  Δρακουλαράκος Ιωάννης